O NÁS

Naše vinice leží v jedné z nejvyhlášenějších poloh jižní Moravy – Mikulovské vinařské podoblasti pod Pálavou ve vinařských obcích Perná a Bavory, na viničních tratích U Boží Muky a Anenský Vrch.

VINAŘSTVÍ POD ZÁMKEM

... se zapsalo do mapy jižní Moravy v roce 2012. Vsadili jsme na přívlastková vína špičkové kvality. Při zpracování hroznů a výrobě vína používáme nejmodernější technologie řízeného kvašení v nerezových tancích a dubových sudech. To je jeden z hlavních důvodů, proč hodnotitelé na významných domácích i mezinárodních soutěžích ocenili naše vína četnými medailemi. Naše vinice leží v jedné z nejvyhlášenějších poloh jižní Moravy – Mikulovské vinařské podoblasti pod Pálavou ve vinařských obcích Perná a Bavory, na viničních tratích U Boží Muky a Anenský Vrch.

Zaměřili jsme se na zpracování odrůd, které do zdejší lokality patří: Pálava, Tramín červený, Chardonnay, Rulandské šedé, Ryzlink vlašský... Naše vinařství se nachází v samém srdci Lednicko-valtického areálu, ve vinařské obci Valtice – hlavním městě vína. Najdete nás v moderně pojatém vinařství nedaleko rozcestí tří důležitých cest vedoucích z Valtic do Břeclavi, Lednice a Mikulova.

Vinařství pod Zámkem Valtice

V prostorách našeho vinařství vás nadchne moderní interiér s příjemnou obsluhou. V létě můžete využít posezení na zahrádce, kde je k dispozici stojan na kola i dětské hřiště. Pokud si chcete zasportovat, můžete využít dva tenisové kurty. Celoročně jsou naše prostory využitelné k pořádání různých akcí jako jsou firemní školení, večírky nebo oslavy. Pravidelně také různé akce pořádáme, třeba degustaci italských vín a pokrmů, oldies disco, otevřené sklepy, turnaje v nohejbalu a tenisu, zábavná odpoledne pro děti nebo letní grilování s poslechem cimbálové muziky.

Prodejny Galerie vín

Po celé České republice pro vás otevíráme naše prodejny - Galerie vín, ve kterých nabízíme širokou nabídku vín a doplňků potřebných pro opravdové vinařské gurmány. Zakoupíte u nás kvalitní vína od vinařů jihomoravského kraje, luxusní domácí mošty a marmelády nebo naše zámecké paštiky a jiné delikatesy.Jestli se některá z poboček nachází třeba přímo u vás, zjistíte v sekci Prodejní místa.

Vinný sklep

Pro všechny, kteří chtějí zažít autenticitu moravského vinného sklípku máme k dispozici původní kvelbený sklep s kapacitou 60 míst. Připravíme pro vás pravý moravský raut s poslechem cimbálové muziky. Ke sklepu přísluší ubytovací kapacity pro 14 lidí, zajištění dalšího ubytování je samozřejmostí.

Naše vinice

Naše vinohrady se rozkládají na výměře cca 16 ha jihozápadně až západně od přírodního klenotu Moravy - masivu Pálavy.

Obec Perná, trať u Boží Muky - se vyznačuje jílovito-hlinitou půdou, těžší, záhřevnou a bohatou na živiny s vápencovým podložím. Pro vína vyrobená z této oblasti je charakteristická jejich extraktivnost, plnost a lahodnost ve vůni i v chuti. Vápencové podloží pak dodává vínům nenapodobitelnou minerální chuť. Vína z této vinařské obce byla vyhlášená již v době Marie Terezie. Právě tato osvícená panovnice si pravidelně nechávala minerální vlašáky z Perné posílat na svoji královskou tabuli do Vídně.

Obec Bavory, trať Anenský vrch - leží na směsi pískovcových a jílových sedimentů. Vynikající půdně-klimatické podmínky jsou základním předpokladem k dopěstování vyzrálých hroznů v kategorii velkých výběrových vín. Chuť vín je velmi bohatá a plná, s typickou identitou příslušící pouze vínům této oblasti.

TRAŤ BOŽÍ MUKY

TRAŤ BOŽÍ MUKY

Obec Perná, trať u Boží Muky - se vyznačuje jílovito-hlinitou půdou, těžší, záhřevnou a bohatou na živiny s vápencovým podložím. Pro vína vyrobená z této oblasti je charakteristická jejich extraktivnost, plnost a lahodnost ve vůni i v chuti, vápencové podloží pak dodává vínům nenapodobitelnou minerální chuť.
TRAŤ ANENSKÝ VRCH

TRAŤ ANENSKÝ VRCH

Obec Bavory, trať Anenský vrch - leží na směsi pískovcových a jílových sedimentů. vynikající půdně-klimatické podmínky jsou základním předpokladem k dopěstování vyzrálých hroznů v kategorii velkých výběrových vín. Chuť vín je velmi bohatá a plná, s typickou identitou příslušící pouze vínům této oblasti.

Naše logo

Myslíte si, že základem našeho loga jsou slovácké ornamenty? Nebo, že je to originální nápad nějakého grafika? Ani jedno, ani druhé. Logo vychází z historie obce Valtice a bylo nakresleno podle korouhve na nejvyšší věžičce Valtického zámku. Schválně, až k nám do Valtic pojedete, zkuste se na to zaměřit.

FOT 9177 HDR
FOT 9200
FOT 9233
P1010218 3
Galerie Bliz
Zamecke Speciality 2

Sídlo společnosti

 • VINAŘSTVÍ POD ZÁMKEM, S.R.O.
 • Břeclavská 1100, 691 42 Valtice
 • Česká republika
 • 48.7424058N, 16.7591797E

Kontaktujte nás

 • +420 725 990 329
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • www.vinarstvipodzamkem.cz
 • IČ: 02785692, DIČ: CZ02785692
 • Schránka: bnufzfk

Provozní doba

 • Kancelář vinařství
 • PO-PÁ: 8–16 hod